O DARECH A RADOSTI

20.08.2017

Vánoce, narozeniny, svátky, svatby,... Všechny tyhle události mají jednu společnou věc - dárky. Ať už se zrovna slaví cokoliv, vždy se sluší a očekává, aby se darovalo a obdarovávalo. Všichni známe otázku: "Co chceš k narozeninám?" a odpověď: "Já fakt nic nechci." Jenže! Něco se dát musí, že jo, a potom to šílený namáhání mozkových závitů. Podle toho se dle mého lidé dělí na tři skupiny.

  • V tý první jsou ti, co zastávají názor - čím dražší, tím lepší.
  • Potom tu jsou ti, co darují peníze, což má jak svá negativa, tak nepopiratelná pozitiva.
  • A potom tu je ta třetí skupina, a v té jsou lidé, kteří svědomitě přemýšlí, dárky chystají a plánují dopředu a s jejich realizací si dají skutečně záležet.

Já rozhodně nechci žádnou skupinu dehonestovat, udělat druhýmu radost dle vlastního nejlepšího vědomí a svědomí je bezesporu milý a chválihodný a já to oceňuji a vážím si všeho a od všech. Ale přeci jen... takový ty malý dárečky, u kterých víte, že jsou vám ušitý na míru, že byly tvořeny (!) s láskou a myšlenkou na vás, to je prostě k nezaplacení. A moje šikovná teta mi uháčkovala tenhle absolutně nejrozkošnější hrneček na světě! 🤗 😍 💝

Takže, jestli si pokaždé lámete hlavu a počítáte korunky, vykašlete se na to. Vykašlete se na dělání dojmu se zapomenutou nesundanou cenovkou, nebo s vymýšlením neobvyklých a kuriózních darů, abyste někoho nebo svůj předešlý dar trumfli. Jste bezvadní a je to od vás milý milý miloučký, ale k radosti a vykouzlení úsměvu na tváři stačí málo, mnohem míň, než třeba tušíte. Nemusíte utrácet milióny, stačí jenom drobnost, co je oslavenci uháčkovaná na míru a uvidíte, kolik radosti tím vlastně darujete - a to i sobě!


Ale to hlavní, co vám chci říct, to ze všeho úplně nejdůležitější je, že dárky opravdu nejsou potřeba, protože co se skutečně počítá, není cena ani množství, ale všechen ten společně strávený čas během roku, před oslavou i po ní, pamatujte na to ♥

#píšu