NA DOBROU NOC

23.02.2018

Svobodně tvořit, to je čistá radost.

Je jedno, jestli jste hudebníci, sochaři, malíři, pisatelé, režiséři, truhláři, švadleny... kdokoliv. Je jedno co tvoříte. Je jedno, jestli je výsledný produkt "k něčemu", jenom "ke koukání" nebo prakticky "k ničemu". Je jedno, jestli se to líbí ostatním. Proces tvoření a vytváření je především o vás - nás, o pocitu před, když se v hlavě klube nápad, o pocitu při, když se nám to zhmotňuje pod rukama (nebo něčím jiným :)) a o pocitu po, když si svou práci, ať už je naprosto jakákoliv, můžeme prohlédnout.

Malé děti jsou mistři v hledání, vytváření si a prožívání radosti. Přeborníci.

Těší je všechno, každá tvůrčí činnost od kreslení, plácání z modelíny, stavění bunkrů až přes propracované "ničení" a devastování báboviček na písku nebo čerstvé výmalby v pokoji :) Všechno je pro ně tvůrčí proces. Jít do školky, ze špaget v talíři si udělat vousy,... Zábava :)

My dospělí občas (často) zapomínáme, jak snadné je radost mít a že k ní nepotřebujeme všechno to, co si myslíme, že musíme vyžadovat. My dospělý jsme se naučili jednu nepěknou věc - začali jsme se soustředit jen "na výsledek". Na to, co z toho budeme mít. A samotný proces se pro nás stává přítěží, překážkou a zdržením.

Zvláštní je, že zatímco děti se musí hodně učit - mluvit, počítat,... radost v sobě mají od prvního okamžiku a je jedna ze záhad světa, protože čím víc se toho naučí, čím víc povyrostou, tím na radost zapomínají, jak je prostá a všude a hledají k ní složitější a složitější cesty.

A přitom je to tak jednoduchý! Stačí jen vzít si do ruky tužku, jen vysypat tu krabici s legem! Jenom zavřít na chvilku toho vážnýho bručouna a pustit ven to malé dítě :)

Neříkám pořád... Ale rozhodně neříkám nikdy!

Vzpomínáte, jak jsem někdy v listopadu zlikvidovala dva skicáky a vypsala si centropen? 

Jestli ne, nevadí, protože já na to skoro taky zapomněla. Skoro jsem zapomněla, že mě při tom kreslení napadl nápad, že jsem ho vlastně i tak nějak na zkoušku zrealizovala, naučila se u toho zase něco novýho, co jsem neuměla a co se mi bude hodit a měla takovou obrovskou radost, když to přišlo poštou domů, hotový a takový... moje. Měla jsem radost, že ty moje obrázky a občasný čmárání můžou být něčím víc než jen skicáky zavřenými v šuplíku. A že můžou být každýho, kohokoliv a u kohokoliv. A dělat radost. Vám i mě (a mě dvojnásob). Takže... tady to je ♥

další malý kousek (ze)mě

Dva polštáře, můra s měsíci a jelen s květinami v paroží. Vyjednávám tisk a budou i další návrhy, celá kolekce divých i nočních (vý)tvorů 😍

Co na ně říkáte? 🙏

OBJEDNÁVAT si je můžete na facebooku přes zprávy → https://www.facebook.com/DominikaPise/  nebo přes formulář níže

Povlak na polštář s originálním, (vlastno)ručně kresleným motivem
350Kč, cena je uvedena včetně poštovného 

parametry povlaku:
- materiál: 100% polyester, praní při 30 °C (otočené naruby)
- bílý povlak s černým potiskem
- rozměry: 40x40cm (potisk cca: 27x18cm)
- povlak je uzavíratelný na zip dodání podle stavu počtů kusů na skladě, max. 7 dní 

Komu je pošlu domů? :)

POVLAKY POLŠTÁŘŮ
 NA DOBROU NOC

Chci je mít doma!