KOUZELNÝ MEČ

13.11.2017

Dneska ke mě dorazil jeden krásný balíček 🤗💌 Ilka Pacovská* nám (jo, hlavně teda bráchovi, ale to je jakoby NÁM) poslala svoji novou knížku Slávek a kouzelný meč 🤺📖 Měla jsem tu čest být spolu s bráchou betačtenářem, ale stejně... mít knížku konečně v ruce, ilustrovanou a s věnováním, nad to prostě není! 😍

Těm, co mají doma špunty (anebo se jimi sami pořád cítí být), mám tady jeden tip pro Ježíška 🎄🎁 👇 

Anotace: 
Slávek se těší na své páté narozeniny. Doufá, že dostane kouzelný meč, který dokáže vše špatné v dobré obrátit. Jako v té báječné pohádce o zlém kouzelníkovi, co mu táta vyprávěl před spaním. On má totiž Slávek trošku trápení - maminka se v poslední době méně usmívá, táta je pořád v práci a ve školce Slávka zlobí dvojčata Heduška a Ájínek. Jednou odpoledne se cítí tak osaměle, že si namaluje v pokojíčku obrovského obra, přes celou zeď. Ten si s ním začne povídat a taky mu občas poradí. Kamarád, který je tu jen pro Slávka...Narozeninová oslava s celou rodinou: rodiči, babičkou, dědou i bratránkem Lojzíkem a tetou Věrou dopadne na jedničku. Slávek je nadšený z meče i nového kola. Ale hezké dny vystřídají zase ty všední a někdy jsou šedivé i smutné. Má vůbec svítící meč skutečně kouzelnou moc? Každodenní starosti a radosti malého kluka, jeho bolístky, obavy i výhry, nebudou malým posluchačům cizí - určitě zažívají podobné situace. Autorka však všední dny ozvláštnila pohádkami, jež vypráví Slávkovi jeho veselý táta nebo paní učitelka dětem ve školce. Skutečnost a pohádky se občas prolnou a nakonec i pohromy dopadnou dobře. Pohodový příběh takové normální současné rodinky je určen především pro společné rodinné čtení - udělejte si čas s dětmi nad knížkou, z jejichž řádků a také barevných obrázků Jitky Petrové vyzařuje dobro a radost z žití. (https://www.albatros.cz/slavek-a-kouzelny-mec-2/)

* Že vám je jméno spisovatelky povědomé? No jasně, že je! Ilka je autorkou oblíbené a úspěšné fantasy série Sedmý smysl.

A jak jsem se s Ilkou seznámila? No... to byla náhoda a pisatelské porozumění a opora a věrný a upřímný (oboustranný) betačtenář a dopisovací kamarádka v jednom a vůbec, přečtěte si tady ;)

#píšu (čtu) :)