JUN IN PHOTOS

30.06.2017

Trhala jsem kvítí u cest a na loukách, slvaila s rodinou, lovila bez a vyráběla dobroty, cpala se třešněmi a hráškem, sázela bylinky, malovala nebe a kreslila domy, četla a běhala a tak vůbec... léto začalo :)

Vlčí máky a luční kvítí. Tenhle měsíc jsem trhala samé luční kvítí. A malované nebe.

Cpala jsem se třešněmi, vyrážela na výpravy za bezovým květem, vařila limonády, smažila kosmatice, voněla pylem. Chtěla jsem si nasbírat i lipové květy, ale včely nedovolily.  A byly narozeniny a já se pro něj pustila do palačinkového dortu.

Kámoš, co celý den posedával u mě a nedal se nijak odehnat. Konečně jsem ochutnala veganskou čokoládu a početla si o Fair Trade. Dozrál hrášek, všude lusky, shrbená záda, plná pusa. A malé mrkvičky - a jeden mlsoun, co je chtěl.

Jeřáby. Sam Roth. Japonská legenda. Jeden mrazivý únor. A celý článek.

A knihy. Čtení. Tolik čtení. Divoká píseň. Mrazivý oheň. Královna stínů. V poslední zmíněné knize mi při počtu 656 stránek chyběly 4 kapitoly. Jak se to stalo? Chyba tiskárny. Náprava? Žádná. To je smutné, vzhledem k tomu, že knihy v dnešní době nejsou nejlevnější a že před koncem čtvrtého dílu ze šesti je pět kapitol otištěno dvakrát, zatímco ty, co měly zásledovat chybí zcela, si opravdu nelze všimnout při koupi. Ale vyřešila jsem to. Běžela jsem do knihovny, dočetla si, co mi chybělo a vrátila se zpátky ke svému zmetkovskému výtisku plného chyb. Naštěstí je příběh tak skvělej, že jsem se tím nenechala rozhodit. No, nakonec rozhodit.

Bylinky. Roztodivná semínka měsíčku a dalších (nez)známých zázraků. Vyvýšený záhonek, který jsem vám ještě neukazovala, ale celý ho postavila z palet a bude o něm video (snad). A první sklizeň bylinek z truhlíku na balkoně a jejich sušení.

A zase jsem malovala. Nebe a mraky a taky domy. Zase ty domy.

Nebe. Mraky. Bouřky. Déšť.